A A A

Lokalna Grupa Rybacka „Dorzecze Soły i Wieprzówki”, Rajsko, ul. Edukacyjna 9, 32-600 Oświęcim
tel. (33) 843-60-17 | e-mail: biuro@dsiw.pl


25.04.2012

Targi AGROTRAVEL z „Dorzeczem Soły i Wieprzówki”

W tym roku na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej AGROTRAVEL po raz pierwszy z ofertą wystąpiły Lokalne Grupy Rybackie z całej Polski. Wśród podmiotów zaproszonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi znalazło się nasze Stowarzyszenie.
 

 W targach uczestniczyliśmy z bogatą ofertą, w każdym dniu zmieniając wizerunek stoiska i sposób promocji rybactwa śródlądowego oraz obszaru naszego LGR. Do wspólnego działania zaproszono wszystkie gminy z terenu działania Stowarzyszenia.


W pierwszy dzień targów zaprezentowano walory Gminy Brzeszcze. Atrakcją okazał się sposób promocji Gospodarstwa Agroturystycznego Beaty i Rafała Kulczyków ze Skidzinia, które częstując własnymi kulinariami wzbudziło wielkie zainteresowanie zwiedzających. Tradycyjne dodatki takie jak twaróg, smalec i pasta jajeczna podane zostały z różnego rodzaju pieczywem  przekazanym przez piekarnię Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” z Brzeszcz.

Nieoceniona okazała się pomoc pani Małgorzaty Wójcik, dyrektor Ośrodka Kultury w Brzeszczach, która zadbała o odpowiednie udekorowanie stoiska i degustację smakołyków z gminy Brzeszcze.

W drugim dniu targów aranżację stoiska powierzono gospodyniom z dwóch gmin: Porąbka i Wieprz. Panie zaprezentowały własne wyroby rękodzielnicze takie jak piękne serwety czy kwiaty z bibuły oraz tradycyjne słodkie wypieki. Miodami z własnej pasieki gości częstowali również pszczelarze z Gminy Porąbka.

Największą atrakcją okazała się degustacja przygotowana przez gospodynie, która zgromadziła na scenie „rybnej” Departamentu Rybołówstwa MRiRW tłum zwiedzających. Panie z gminy Wieprz częstowały przygotowanym na różnorodne sposoby karpiem z gospodarstwa rybackiego pana Stanisława Sopickiego. Natomiast gospodynie z Porąbki przygotowały poczęstunek niespotykaną potrawą zwaną prażuchami lub cyrem podawaną z gorącymi skwarkami, która była najczęściej goszczącą potrawą na stołach naszych dziadów i pradziadów.

Trzeci dzień, to kolejna zmiana naszego wizerunku. Na stoisku dominowali przedstawiciele Koła Pszczelarzy z Kęt z bogatą ofertą miodów i innych produktów pszczelich. Zadbali o wizualizację stoiska ozdobami związanymi z pszczelarstwem a ciekawymi opowieściami o królestwie pszczół zachęcali zwiedzających do degustacji miodów i pyłku pszczelego.

Niewątpliwie najbardziej widowiskową częścią niedzielnej prezentacji Stowarzyszenia był występ Zespołu Pieśni i Tańca „HOLAN” z Zaborza koło Oświęcimia, który zgromadził bardzo liczną widownię.  Członkowie zespołu w pięknych strojach wywodzących się ze śląska cieszyńskiego zaprezentowali ponad półgodzinny występ, który łączył elementy tańca i śpiewu. Gospodynie z gminy Oświęcim przekazały również do degustacji tradycyjny wiejski kołacz. 

Całość koordynowali pracownicy Biura LGR, Teresa Kukieła i Magdalena Zając.  Mając do dyspozycji liczne foldery promocyjne, ulotki wizytówki, mapy oraz drobne gadżety przez cały czas trwania targów prowadzono promocję walorów przyrodniczych i kulturowych oraz miejsc wypoczynku i rekreacji związanych z terenem Lokalnej Grupy Rybackiej „Dorzecze Soły i Wieprzówki”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnej promocji programu PO RYBY, obszaru naszego działania i naszego Stowarzyszenia.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zdjęciami z udziału w Targach AGROTRAVEL 2012 w zakładce GALERIA.

 

2011 - 2023 © Lokalna Grupa Rybacka Dorzecze Soły i Wieprzówki | Polityka cookies | realizacja: Wdesk | Licznik serwisu: 2493905 | Licznik podstrony: 2303 | Odwiedzający on-line: 43 |

Operacja współfinansowana przez
Unię Europejską ze środków finansowych
Europejskiego Funduszu Rybackiego
w ramach Programu Operacyjnego
"Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa
i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"

Klik
Ten serwis, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. | Polityka cookies